VII edycja I DESIGN: odpowiedzialny design, dostępność, no-code, trendy [DZIEŃ #2]

Drugi dzień I DESIGN stał pod znakiem rozszerzania perspektywy. Zaopiekowany został obszar zdrowia psychicznego, które jest przecież naszym niezbędnym zasobem. Poruszona została kwestia wyobraźni i jej rola w kreowaniu przyszłości. Omawiane były rzeczy nie dla wszystkich oczywiste. Że cyfrowy świat nie jest jakimś tam efemerycznym bytem i że każde z naszych działań w tym obszarze ma wpływ na środowisko. Lub że projektowanie uniwersalne to korzyści nie tylko dla tych 16% populacji z niepełnosprawnościami, ale też dla całej reszty. Było o MVP, które może być ziemniakiem. I było o ważnej roli, jaką pełnią projektanci, jeśli chodzi o przyszłość naszej planety. Reasumując: same-ważne-rzeczy!

VII edycja I DESIGN: praca w branży UX, dojrzała kultura projektowa, research [DZIEŃ #1]

Nieczęsto pojawia się okazja, żeby podczas udziału w konferencji osiągnąć potrójny zysk: rozwinąć swoje kompetencje, pomóc dzięki nim swoim klientom i ich biznesom oraz wesprzeć cel charytatywny. Myślę więc, że udział w wydarzeniu I DESIGN powinien być na stałe wpisany do kalendarzy wszystkich (WSZYSTKICH!) projektantów. Czego można było się nauczyć podczas 7. edycji tego eventu?

O technologii, UX i biznesie, czyli wskazówki z txb.digital

Lubię Poznań i lubię UX. Zatem zupełnie naturalnie przyszedł mi udział w poznańskiej konferencji txb.digital. Po wydarzeniu mogę śmiało obwieścić, że w Poznaniu można dowiedzieć się przydatnych rzeczy! W tekście znajdziesz tego potwierdzenie ⤵️

Szybki instruktaż związany z konsumpcją mojego wpisu. Na początek znajdziesz listę tematów wystąpień, polecane źródła i narzędzia oraz najważniejsze cytaty. To tak na mniejszy głód wiedzy. A jeśli jesteś w stanie pomieścić więcej, to zaraz potem przejdziesz do samych streszczeń. Te serwuję w formię wypunktowanych wskazówek oraz linków do dodatkowych informacji. Polecam konsumować razem. I tyle. Smacznego!

WaysConf w skrócie: research, design system, no-code, automatyzacja [DZIEŃ #2]

Jak dobrze, że pewnego popołudnia znajoma wymieniała mi ważne wydarzenia dla „jueksów” i uwzględniła na tej liście WaysConf ? A z moimi konferencyjnymi wydarzeniami bywało różnie. Często pozostawała w głowie niepokojąca myśl w stylu „Eee, to o czym była właściwie mowa?”. Ta historia nie powtórzyła się w przypadku WaysConf. Czułam, że nie tylko dowiedziałam się rzeczy. Czuję również, że je od teraz WIEM. Laury zasługi spływają na praktyczny aspekt wystąpień oraz na pieczołowicie sporządzane notatki. Fragment drugiego otrzymujesz tutaj za friko ?

Czego możesz się spodziewać? Podobnie, jak w pierwszym tekście, na początku lista polecanych narzędzi lub uzupełniających źródeł. Dalej kilka inspirujących cytatów. Później krótkie streszczenia złożone z wypunktowanych wskazówek oraz wybranych slajdów z prezentacji. Całość okraszam dodatkowymi linkami, które pozwolą tobie lepiej wgryźć się w temat. Jeżeli zapoznasz się z tym wszystkim, to gratulacje dla ciebie – Ty również możesz powiedzieć, że WIESZ ?

WaysConf, Dzień pierwszy

WaysConf w skrócie: etyczny design oraz AI w służbie UX [DZIEŃ #1]

Kiedyś DesignWays, od 2023 WaysConf. Bo to konferencja nie tylko dla projektantów, ale dla wszystkich osób, które są zaangażowane w proces tworzenia produktów. Zakres przekazywanej wiedzy to potwierdza ? 50 wykładów po angielsku i około 15 po polsku. Mi udało się przesłuchać na żywo 16 z nich. Dzielę tę liczbę na dwa i wychodzą mi z tego dwa, nieskromne w swoich rozmiarach, podsumowujące wpisy.

Co znajdziesz w pierwszym z nich? Jeżeli nie chce się tobie czytać wszystkiego, to na samym początku czeka na ciebie lista polecanych narzędzi i źródeł wiedzy, a potem kilka najważniejszych cytatów. Dalej możesz przejść do streszczeń wystąpień (wypunktowana wiedza oraz kilka ciekawych „obrazków”). Na koniec każdego podrzucam od siebie uzupełniające linki. Całość wpisu będzie poświęcona konkretnej tematyce. W pierwszym podsumowaniu dominują tematy ➡️ etyka w projektowaniu oraz sztuczna inteligencja, która… wcale nie zabierze nam pracy (chyba ?).