Piątkowe Przydasie | #3 i #4

Tak się jakoś zagapiłam w zeszłym tygodniu, a owocem tego zapomnienia jest dzisiejsza podwójna dawka piątkowych przydasi. Sprawdź, kto ostatnio trafił na listę „subiektywna selekcja wisienek Linkedina” 😏

Piątkowe Przydasie #3

Po krótkiej przerwie na chorobę prezentuję trzecie wydanie #piątkoweprzydasie. To subiektywna selekcja wartościowych postów, które pokazały mi się ostatnio na LInkedInie 🤌

⚫️ Przydaś #zaufaniehttps://bit.ly/41WodeZ
Na działania Franciszek Bazyli Georgiew (高傅安) oraz Tygrysów patrzyłam do tej pory głównie przez pryzmat własnych wyobrażeń – że to grupa silnych osób, w której nie ma miejsca na słabości. Tymczasem Franciszek z dużą dozą empatii pisze o wpływie naszych doświadczeń z dzieciństwa na zachowanie w pracy. Wspomina o patrzeniu na ludzi jak na… ludzi. Oraz o próbie lepszego zrozumienia, co stoi za czyimś zachowaniem. Skojarzyło mi się to z zaufaniem, które staram się praktykować na co dzień (choć nie powiem, potykam się nadal). Mam na myśli zaufanie, że czyjeś działanie nie jest wynikiem złych intencji. Że ono może nawet nie być skierowane bezpośrednio w moją stronę. Że jest raczej echem czyjejś przeszłości. I to nie tylko osoby, która zachowuje się „jakoś”. Ale także mnie samej, która interpretuje to zdarzenie przez pryzmat własnych doświadczeń. Bez zaufania nie ma relacji. Dzięki Franciszek za przypomnienie, że to ważne również w pracy 🔥

⚫️ Przydaś #trendyhttps://bit.ly/3ZE4ezX
To przypadek (choć może nie 🤔), że kolejny post pochodzi również z tygrysiego stada. Post od Kasia Mıstaçoğlu miał dla mnie podwójną wartość. Z jednej strony stanowi szybki dostęp do nowego raportu od Mety na temat trendów ➡️ „Culture Rising 2023”. Z drugiej to przyjemny i przystępny tekst o tym, co jest wpisane w definicję trendu.

⚫️ Przydaś #analitykahttps://bit.ly/3ZE5RO5
Zwięzła publikacja od Maciej Lewiński to doskonały przykład tego, że obraz naprawdę może wyrazić więcej, niż te tam 1000 słów 🍿

Przy okazji jeszcze jeden post od Macieja o tym, jak… proste 😏… jest przejście na #GA4https://bit.ly/3YwUG8J. Jego wpisy to taki stand-up polskiej analityki w wersji pisanej. Polecam bardzo!

⚫️ Przydaś #Google aka #Wujek aka #Matrixhttps://bit.ly/41VpzGN
Jeśli myślisz, że znasz już całkiem dobrze Google, sprawdź, co ma do dodania w tym temacie Wiesław Teofilak. Oscarowa publikacja 👏 Czekam na sequel!

⚫️ Przydaś #szkoleniahttps://bit.ly/3JtBVi9
Piotr Kalewski razem z Adam Pluciński rozmawiają między innymi o tym, czy wyjazd na event szkoleniowy jest formą edukacji czy raczej… rekreacji. Byłam uczestnikiem wielu branżowych wydarzeń, po których niejednokrotnie myślałam, że… skuteczne nauczanie to naprawdę nie jest buła z masłem. I nie każdy potrafi to „dźwignąć”. Warto o tym rozmawiać i wpływać „jakoś” na rynek szkoleniowy.

⚫️ Przydaś #UX & #UIhttps://bit.ly/3J9Cmww
Radek Rejsel komentuje popularny w branży zapis UX/UI (projektowanie UX/UI, projektant UX/UI). Podkreśla, że te dwa obszary są kompetencyjnie różne, a łączenie ich w jednej nazwie… niespecjalnie uzasadnione.

Głos w tym temacie zabrał ostatnio również John Griffin: https://bit.ly/3mvDQcP

Piątkowe Przydasie #4

#PiątkowePrzydasie, czyli posty na LinkedInie, które mi się ostatnio przydały, więc może i Wam się… przydadzą 😏 To takie wisienki na moim aktualnościowym torcie. Smacznego! 🍒

⚫️ Przydaś #UXhttps://bit.ly/40gP3MY
Michał Makowski (AdvocuNextcode) w swoim wpisie pomaga spojrzeć inaczej na cele użytkownika i motywacje, jakie za nimi stoją.
Jego tekst skojarzył mi się z cytowanym raz po raz zdaniem “People don’t want to buy a quarter-inch drill. They want a quarter-inch hole!”. Michał wyszedł w swoim wpisie o krok dalej, pisząc między innymi, że „Users don’t want to do tasks… they want to attain goals. Using products/websites/apps is not sexy itself. Using them is a cost of achieving goals”.

⚫️ Przydaś #książkahttps://bit.ly/3yHWMrQ
Z publikacji Artur Jabłoński możecie wyciągnąć podwójne korzyści. Z jednej strony to inspiracja do tego, żeby wracać do książek, które mają dla nas znaczenie. Z drugiej to kilkadziesiąt komentarzy pod jego postem, pośród których możecie znaleźć solidną porcję przydatnych lektur.

⚫️ Przydaś #konkurencjahttps://bit.ly/3LqpjK2
Wiedzieliście, że na #companypage możecie obserwować swoją konkurencję? Bo ja nie wiedziałam i się dowiedziałam. Jak dobrze, że LinkedIn ma taką Dagmara Pakulska, która trzyma rękę na pulsie i podrzuca regularnie przydasie.

⚫️ Przydaś #strategiahttps://bit.ly/3JLMHAh
Zapewne Anna Ledwoń-Blacha znacie, ale czy słyszeliście, jak mówi o strategii marketingowej na kanale Przygody Przedsiębiorców? Ja nie. 🙈 To kolejna rzecz, której dowiedziałam się po czasie. I jednoczesny dowód, że naprawdę „better late than never”.

⚫️ Przydaś #angielskihttps://bit.ly/40haMEO
Dziewczyny z Design Practice podzieliły się porcją przydatnych zwrotów branżowych, dzięki którym Wasz angielski nabierze kolorów 🌈 Przy okazji uświadomiły mi, że są lekcje angielskiego, które przydadzą się w pracy. Ot, takie na przykład Talking Heads.

⚫️ Przydaś #networkinghttps://bit.ly/3LzCNTI
Trzecia rzecz, której dowiedziałam się w tym tygodniu po czasie. Że ludzie z Poznania i z tego tutaj LinkedIna mogą się poznać na żywo 🤌 I robią to dzięki Agnieszka Wnuk i dzięki #LinkedInLocalPoznań. W przyszłym tygodniu 13. spotkanie. Ja będę! Kto dołączy?

⚫️ Przydaś #seriale:
To już spoza LinkedIna, ale mam dla Was perełki z gatunku „życie rodzica” aka „śmiech przez łzy”. Wierzę, że każdemu zdarza się czasem wolny czas. Swój wykorzystałam ostatnio na „Rozterki Fleishmana” (http://bit.ly/3Z0JNvP). Obecnie raz po raz zużywam go na „Lepsze życie” (http://bit.ly/40cTwAr). Obydwa seriale są PRZE. PRZEzabawne i PRZEporuszające. Podczas seansu można się zarówno pośmiać, jak też popłakać nad podobieństwem własnego, dorosłego losu.
______________

Na dziś to wszystko. Jeżeli na Waszym news feedowym torcie również pokazały się ostatnio perełki, podzielcie się nimi tam na dole ⤵️🙏

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *